Насловна страна Спорт Фудбал Сомборска лига: Кренули и Младеновљани

Сомборска лига: Кренули и Младеновљани

1416
Будућност – Војводина (Т) 2:1 (2:0)

МЛАДЕНОВО: Стадион Будућности, гледалаца: 150, судија: П. Врачар (Сомбор), стрелци: Тасић у 19. и Ловре у 31. за Будућност, а Миличевић у 52. минуту за Војводину, зути картони: Тасић, Стоисављевић (Будучност), а Вујановић, Т. Николић, Миличевић, Вучић, Цвијић (Војводина)

БУДУЋНОСТ (М): Лугоња, Тасић (Стоисављевић), Вулић, Ловре, Буквић, Кнежевић (Нештицки), Дујаковић, Миладиновић (Шатара), Зељевић, Јованић, Антонић.

ВОЈВОДИНА (Т): Дукић, Т. Николић, Д. Николић (Милованов), Мустафовић, Тури, Цвијић, Г. Станојев, Миличевић, Вучић, Вујановић, М. Станојев (Ранисављев).

Предвођени са клупе новим тренером Рајком Ивковићем, фудбалери Будућности забележили су минималну, али потпуно заслужену победу. За нова три бода Младеновљана најзаслужнији су Владимир Тасић и Страхиња Ловре, који су голмана Товаришана Дејана Дукића приморали на капитулацију.Црвенка – Кула 3:0 (3:0)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Yомба”, гледалаца око 100, судија: Стојчевић (Сомбор), стрелци: Ј. Радмановић у 3. Ј. Суботић у 14. и М. Суботић у 31. минуту. Жути картони: Перовић, Илић (Црвенка).

ЦРВЕНКА: Ђуричић, Драговић 6 (Илић 6), Ивић 7, Ј. Суботић 7, М. Радмановић 7, М. Суботић 7, Фаћол 6 (Радуловић), Ј. Радмановић 7, Керекеш 7, Перовић 7, Јововић 6 (Ђуричковић).

КУЛА: Мил. Радуловић 8, Тапаји 6, Мир. Радуловић 6, Поповић 6, Јокић 6, Златић 6 (Тешовић 6), Митрић 6 (Бабић), Букеиловић 6, Кукољ 6 (Војновић), Анђелковић 7, Жарић 7.

Постало је уобичајено да фудбалери Црвенке све неизвесности у погледу исхода отклоне на почетку сусрета, да би остатак протекао уз мање узбуђења. Ако га је и било у неколико наврата, са добрим приликама за повећање вођства, резултат је остао непромењен захваљујући одличним интервенцијама голмана Милета Радуловића.

Младост (К) – Русин 1:2 (1:0)

КРУШЧИЋ: Стадион Младости, гледалаца: 250, судија: М. Маравић (Црвенка), стрелци: Кишјухас у 8. минуту за Младост, а Павловић у 54. и Фаркаш у 81. минуту за Русин, жути картони: Кишјухас, Крстовић, Илић, Балевић, Јокић, Грдинић (Младост), а Малацко, Фаркаш, Коçић (Русин).

МЛАДОСТ (К): Мирковић, Варга, Радојичић, Максимовић (Јокић), Комазец, Илић, Пап (Јерковић), Кишјухас, Крстовић, Грдинић, Балевић.

РУСИН: З. Орос, Фекете, Хрнчар, Холик, Малацко, Павловић, Б. Орос, Ђукановић (Фаркаш), Бранковић, Чизмар (Сајанковић), Орсаг (Кочиш).

Много узбуђења и обострану борбеност донео је дерби сусрет између општинских ривала. Сваком од противника припало је по једно полувреме, а минималној победи, на крају, радовали су се фудбалери Русина. Први гол гостију постигао је Дејан Павловић, који је, после корнера, главом сместио лопту у мрежу. Резервиста Петар Фаркаш је  у финишу меча, ставио тачку на брзу и прецизну контру гостију.

ЖАК – Славија 1:2 (1:0)

СОМБОР: Стадион ЖАК-а, гледалаца 50, судија: Нађ (Руски Крстур), стрелци: Делија у 6. за ЖАК, Мирковић у 47. и 79. минуту за Славију. Жути картон: Мацановић (ЖАК), Тешановић (Славија). Црвенни картон: Пљуцо (Славија).

ЖАК: Лагунyић, Шимунов, Олујић, Љуштина (Стојаков), Мацановић, Ковачевић, Бубњевић, Делија (Макић), Комшанац, Ђукановић (Антал), Ћуљак.

СЛАВИЈА: Брња, Мих. Жигмунд, Вл. Кухта, Нимет, Мирковић, Котив (Ј. Жигмунд), Секеруш (Бабић), Петровић, Пљуцо, Тешановић, Вл. Кухта (Бенка).

Добра фудбалска представа у Сомбору. На крају су се радовали гости који су скоро сат времена играли са играчем мање, јер је судија искључио Пљуцу. Током дугог полувремена гости су више нападали и победили. У 6. минуту грешку Владимира Кухте искористио је Делија и савладао голмана гостију. До изједначења је дошло у 47. минуту после акције Нимета, лопта је дошла до Мирковића који је главом послао лопту иза леђа голмана Лагунyије. У 79. минуту је Мирковић по други пут послао лопту у небрањени део мреже.

Црвенка – Кула 3:0, Будућност (М) – Војводина 2:1, Херцеговац – Липар 0:0, Борац (БГ) – Станишић 1:2, Крила Крајине – Стари град 3:0, ЖАК – Славија 1:2, Будућност (П) – Хајдук Јуниор 1:1, Младост (К) – Русин 1:2.

01. Станишић              9      9      0      0      34:05     27
02. Црвенка                9      7      1      1      31:12     22
03. Хајдук Јун.            9      5      3      1      29:10     18
04. Кр. Крајине           9      4      4      1      21:06     16
05. Славија                 9      5      1      3      14:16     16
06. Ст. Град                9      5      0      4      18:12      15
07. Будућ. (М)             9      4      2      3      17:13     14
08. Русин                    9      4      2      3       18:20     14