Насловна страна Спорт Фудбал Сомборска лига: Гости славили с пенала

Сомборска лига: Гости славили с пенала

1304

ЖАК – Станишић 1:2 (1:1)

СОМБОР: Игралиште крај пруге, гледалаца око 150. Судија: Чапко (Руски Крстур). Стрелци: Чуљак за ЖАК, а Ранчић и Штрбац (из једанаестерца) за Станишић.

ЖАК: Лагунyин, Љуштина, Олујић, Шимунов, Мацановић, Ковачевић, Бубњевић, Антал, Комушанац (Радусин), Ђукановић, Чуљак.

СТАНИШИЋ: Игор Шарић, Баљак, Штрбац (Мунижаба), Илија Шарић, Хосциеславски, Тимар, Бојић, Вујин, Ненадић, Митровић (Секулић), Ранчић.

Лош терен је значајно утицао на игру. Водећи тим подручја је у већем делу меча био бољи ривал, али су пропустили неколико озбиљних прилика и могућност да раније реше питање победника. Повели су голом Ранчића, изједначио је Чуљак одличним ударцем из слободног ударца. Победу гостима донео је најискуснији, Никола Штрбац, са беле тачке.

Младост – Славија 2:2 (0:0)

КРУШЧИЋ: Стадион Младости , гледалаца педесетак. Судија:  Јериловић (Апатин). Стрелци : Крстовић у 66. и П. Кишјухас у 83. минуту за Младост, а Тешановић у 51. и Петровић у 90. минуту за Славију. Жути картони: Балевић и Мирковић (Младост), а Бабић (Славија).

МЛАДОСТ: Мирковић 6, Варга 6 ( од 46. Крстовић 7), С. Кишјухас 7, Максимовић 6 (од 79. Јерковић), Комазец 6, Килић 7, П. Кишјухас 7, Пиштињат 6, Грдинић 6, Балевић 7, Пап 6 ( од 63. Јокић 6 ).

СЛАВИЈА: Брња 6, М. Жигмунд 6, Бенка, ( од 24. Бабић 7), Нимет 6, Мирковић 7, Вд. Кухта 6, Вл. Кухта 7, Котив 6, ( од 81. Заскалицки), Тешановић 7, Петровић 7, Ј. Жигмунд 6.

Подела плена у Крушчићу, а све значајно десило се у другом полувремену. Повели су гости у 51. минуту голом Тешановића, који је са неких десетак метара савладао Мирковића, да би Крстовић изједначио у 66. минуту пошто је избио сам испред голмана гостију, а седам минута пре краја сусрета искусни Предраг Кишјухас из слободног ударца је довео домаће у вођство. И када се очекивало да сва три бода остану у Крушчићу узвратили су гости у 90. минуту такође из слободног ударца, преко Петровића изједначили, и однели бод.

Русин – Хајдук јуниор 2:5 ( 0:3)

РУСКИ КРСТУР: Стадион Русина, гледалаца 150. Судија: Крнета (Бачка Паланка). Стрелци: Чизмар у 68. (из пенала) и Орсаг у 71. за Русин, а Данојевић у 14. и 65. Ланчужанин у 28. Вујовић у 40. и Кулић у 62. за Хајдук јуниор. Жути картони: А. Кочиш ( Русин). Црвени картон: А. Кочиш – други жути у 42. минуту ( Русин)

РУСИН: Орос 6, А. Кочиш 5, Хрњчар 6, Холик 6, Малацко 6, Павловић 5 (од 46. Бранковић 6), Орсаг 6, Будиншки 6, Ђукановић 6 (од 50. Јухик 6), С. Кочиш 5 (од 60. Катона 6) и Чизмар 6.

ХАЈДУК ЈУНИОР: Радмановић 7, Јањић 7, Ланчужанин 7, Пејаковић 7, Вујовић 7 ( од 63. Јововић -), Кулић 7, Футрула 7 ( од 59. Дрпљанин -), Драганић 7 ( од 59. Савић -), Данојевић 8, Веселиновић 7 и Вујмиловић 7.

Општински дерби Подручне лиге припао је квалитетнијој екипи Хајдук јуниора. Куљани су мирно чекали грешке домаћина, дочекали их и претварали у голове, а креатор победе опет је био капитен Душан Данојевић, који је начео, својим другим голом и заокружио победу Куљана, а уз то је био асистент и Ланчужанину и Вујовићу и Кулићу. Тренер гостију Ранко Делић може својим изабраницима замерити што су након 5:0 одустали од игре и тако омогућили домаћину да колико-толико поправи утисак.

Крила Крајине – Липар 5:0 (4:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца: 250 , судија: П. Врачар (Сомбор), стрелци: Ђумић у 23. и 40., Ранисављев у 24., Париповић у 33. и Батиница у 72. минуту, жути картон: Вучинић (Липар).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Стојчевић, Вигњевић, Медан, Дувњак (Пилиповић), Мршић, Зелинчевић, Ђумић (Марчета), Марковић, Батиница (Дражић), Ранисављев, Париповић.

ЛИПАР: Вучинић, Воркапић, Ковач, Шеган, Лалић, Марчетић, Бановић, Авдаловић (Лазић), Беговић (Честић), Мијић, Мартин.

У интервалу од 17 минута, у другој половини првога полувремена, фудбалери Крила Крајине стекли су капиталних четири гола предности. Нападач Бачкопаланчана Никола Батиница, у другом делу сусрета, избегао је пажњи својих чувара и запечатио је судбину Липараца.

Борац (БГ) – Војводина (Т) 1:4 (0:2)

БАЧКИ ГРАЧАЦ: Игралиште Борца, гледалаца: 130, судија: П. Вујић (Кула), стрелци: Жегарац у 87. минуту за Борац, а Г.Станојев у 15. и 53., Миличевић у 26. и Д. Николић у 83. минуту за Војводину, жути картони: Даутовић, Богуновић (Борац), а Тури (Војводина).

БОРАЦ (БГ): Вајагић, Станковић (Радојичић), Врачарић, Бркић (Нађ), Богуновић Илић, Зегарац, Радаковић, Вукадиновић, Стојиљковић (Чанковић), Даутовић.

ВОЈВОДИНА (Т): Дукић, Ковачевић, Ранисављев, Мустафовић, Тури, Т. Николић, Г. Станојев, Миличевић, Д. Николић (Јованов), Вујановић, Вучић.

Када је поуздани голман Товаришана Дејан Дукић, у петом минуту утакмице, одбранио пенал , то као да је био наговештај убедљивога тријумфа фудбалера Војводине на њиховом првом гостовању у Бачком Грачацу. До завршетка меча, првотимци тренера Ненада Вујина надмашили су играче домаће екипе у свим елементима и сегментима фудбала.

Ваља истаћи, да је ово Товаришанима прва победа у гостима, у току ове јесени.

Будућност (М) – Кула 4:0, Херцеговац – Црвенка 1:1, Борац (БГ) – Војводина 1:4, Крила Крајине – Липар 5:0, ЖАК – Станишић 1:2, Будућност (П) – Стари град 0:0, Младост (К) – Славија 2:2, Русин – Хајдук Јуниор 2:5.

01. Станишић             11     11     0      0       38:7        33
02. Црвенка               11     08      2      1      35:14      26
03. Хајдук ј.               11     07      3      1      37:12      24
04. Славија                11     06      2      3      18:19      20
05. К. Крајине            11     05      4      2      27:8        19
06. С. град                 11     06      1      4      21:12      19
07. Будућ. (М)            11    05      2      4       22:16      17
08. Русин                   11    04      2      5       21:27      14